Зміст:

Поганий зір викликає дискомфорт, може стати причиною втрати працездатності. Не завжди захворювання очей вроджені, нерідко причина зниження зору – ігнорування перших симптомів інфекційних хвороб.

Червоні очі – поширена проблема, з якою стикаються працівники it-сфери, бухгалтери, програмісти. Це пов’язано з постійним перенапруженням, підвищенням зорової активності. Однак червоні судини в очах зустрічаються не тільки в разі перенапруги, а й у ряді причин, пов’язаних з бактеріями, інфекціями.

Від чого червоніють очі

Червоні очі

Червоні очі після сну трапляються з причин перевтоми, якщо напередодні ввечері чоловік тривалий час дивився телевізор, читав, спілкувався при яскравому освітленні. Але почервоніння очей може спостерігатися через сухості слизової оболонки. Часто супроводжується роздратуванням, ріжучими болями, запаленням. Якщо симптом неяскраво виражений, досить нічного сну, щоб проблема зникла. Але якщо ситуація повторюється, необхідно постійне розслаблення очних м’язів, зволоження слизової оболонки.

Почервоніння після сну часто пов’язано з епісклеріта, тому необхідно звернути увагу на хворобливі відчуття відразу після пробудження. В результаті цього захворювання запалюється зовнішній шар склери, може виникати головний біль, набряк повік, виділення.

Чому червоніють очі у літніх людей

Почервоніння після 50 років спостерігається через дегенеративних змін. В результаті зміни гормонального фону поверхню очного яблука висихає. Проблема посилюється, якщо пацієнти приймають антидепресанти, перенесли операцію на очах, а в приміщенні занадто сухе повітря. Також зустрічається у пацієнтів, які страждають безсонням.

Лікування катаракти
Діагностика зору
Невідкладна допомога

Червоні очі – причини у жінок

Червоні очі - причини у жінок

Почервоніння очей зустрічається у жінок через використання неякісної косметики, засобів для демакіяжу. Перед придбанням косметичних засобів, необхідно вивчити їх склад, уникаючи товарів, які містять денатурат, окис цинку, титану, лаурилсульфат натрію. Саме ці складові викликають алергію, висушують слизову оболонку, що призводить до зниження зору, почервоніння, хворобливих відчуттів. При нанесенні макіяжу варто уникати контакту олівця і туші зі слизовими оболонками.

Чому червоніють очі після лінз

Червоніють очі через неправильного догляду та носіння лінз. Багато пацієнтів не вчасно знімають лінзи, лягаючи з ними спати. На поверхні лінз за день скупчуються умовно-патогенні мікроорганізми, які розмножуються в теплій і вологому середовищі. Необхідно зберігати лінзи в контейнері, обов’язково знімаючи їх на ніч. Рекомендовано використовувати очисний розчин для обробки. При умовно теж потрібно витягувати лінзи.

Червоні очі після лінз

Чому болить і почервоніло око при кон’юнктивіті?

Всі вищеописані причини можна усунути, якщо використовувати гіпоалергенні засіб для демакіяжу, знімати ввечері лінзи, використовувати якісну косметику. Однак очі червоні можуть бути першим симптомом серйозних недуг.

Кон’юнктивіт – це запалення слизової оболонки ока. Спостерігається почервоніння очі, рясну сльозотечу, ріжучі болі, світлобоязнь.

Причини кон’юнктивіту:

 • Віруси
 • Алергія
 • Бактерії

Діагностикою повинен займатися лікарОфтальмологічний центр GlazGo займається лікуванням очей, допоможе з’ясувати причини почервоніння, впоратися із захворюванням.

Чому очі червоні при увеіте і блефариті?

При увеіте разом з почервонінням очей спостерігаються плаваючі мушки, туман. Небезпека цього захворювання в тому, що воно вражає не тільки слизову оболонку, але судинну оболонку, що може стати причиною втрати зору.

Почервоніння очей зустрічається при блефариті, який пов’язаний із запаленням верхнього і нижнього століття.

Причини блефариту:

 • Запалення в ротовій порожнині
 • Захворювання шлунково-кишкового тракту
 • Рефракційні порушення ока
 • Захворювання ротової порожнини, горла
 • Недуги носа
 • Хронічний кон’юнктивіт
 • Зараження кліщами
 • Глистові інвазії
 • Вплив диму, вітру, хімічних речовин

Якщо не вдається позбутися від почервоніння після сну, варто звернутися за допомогою до офтальмолога. Якщо почервоніння супроводжується ріжучими болями, сльозотечею, гнійними виділеннями, або плаваючими мушками перед очима, необхідно терміново звертатися в офтальмологію. Ігнорування цих проблем може привести до зниження гостроти зору.

Рекомендації для усунення почервоніння очей

Червоні очі від комп'ютера та гаджетів

Часто для усунення проблеми достатньо повноцінного сну, установки зволожувача в кімнаті, виконання простих вправ для відпочинку очей. Перед сном необхідно виключити контакт з гаджетами і комп’ютером. Найкраще прогулятися на свіжому повітрі. Якщо робота пов’язана з постійною напругою очей, варто використовувати компреси, застосовувати спеціальні розчини, які замінюють натуральну сльозу. Рідина обволікає очне яблуко, перешкоджаючи його пересихання, виникнення почервоніння, хворобливих відчуттів.

Не варто постійно використовувати судинозвужувальні препарати, якщо очей почервонів. Вони викликають звикання, можуть змастити загальну картину. В результаті цього неможливо провести повноцінну і якісну діагностику.

Гімнастика для профілактики хвороб очей:

 • Варто закрити очі в процесі роботи на кілька секунд і розслабитися. Потрібно міняти дальність зору.
 • Чергуйте концентрацію уваги на предметах, які зна