Сьогодні вважається що короткозорість – це патологія, яка виникає на тлі нетренованих або ослаблених м’язів очей. Звичайно, малорухливий спосіб життя, постійна необхідність в читанні та споживанні друкованої інформації за допомогою гаджетів погіршують ситуацію. Чим більше навантаження на зір, тим вище ймовірність розвитку короткозорості. Водночас є ситуації, коли недуга розвивається на тлі вроджених особливостей, генетичної схильності. У цьому випадку найчастіше спостерігаються високого ступеня короткозорості.

Які основні фактори ризику

Сьогодні причини короткозорості наступні:

 • Відсутність адекватного фізичного навантаження на очі, тобто чергування перегляду вдалину і поблизу. Через необхідність багато читати, писати, друкувати і споживати аудіовізуальну інформацію поблизу виникає спазм м’язів, які не можуть реагувати на зміну необхідності дивитися вдалину.
 • Вроджені особливості та дефекти.
 • Перевтома очних м’язів.
 • Недолік поживних речовин, через що короткозорість може посилюватися.
 • Дитячий або підлітковий вік, коли очей активно росте і зображення виявляється перед сітківкою, через що і виникає розмитість.

Потрібно відзначити, що тільки лікар може визначити істинні причини короткозорості. При цьому використовується надточне обладнання для вимірювання даних про очі, а також вивчається попередня динаміка.

Які методи профілактики існують?

Сьогодні саме профілактика короткозорості є найбільш ефективним методом гальмування розвитку недуги. Хороша клініка і лікар можуть порекомендувати краплі, вітаміни, БАД, лікарські засоби, методи фізіотерапії, спеціальні рухові активності для очей, зняття фізичного та емоційного напруження, яке спазмує м’язи очей і так далі. Методи хірургії, лазерного лікування застосовуються також, проте саме профілактика короткозорості є найбільш популярним запитом серед батьків дітей і дорослих, які страждають недугою.

Залежно від ступеня короткозорості та чинників, які спровокували її поява, лікування може бути наступним:

 • Правильна корекція зору за допомогою лінз або окулярів. Якщо ці кошти підібрані правильно, то ризики прогресування захворювання знижуються через те, що око перестає перебувати в постійному перенапруженні.
 • Корекція раціону харчування. У багатьох випадках організму не вистачає поживних речовин, а тому людина починає гірше бачити не тільки вдень, але і в темний час доби.
 • Тренування м’язів під наглядом очного лікаря.
 • Загальнозміцнюючі заходи у вигляді лікувальної гімнастики, дотримання режиму роботи та відпочинку, масажу і плавання. Сюди ж відносять заходи щодо захисту від стресу і зняття емоційної напруги.
 • Діагностика з вимірюванням довжини очі. Нерідко бувають випадки, коли висока ступінь міопії обумовлена ​​тим, що рогівка ока товщі ніж зазвичай. Водночас око лише незначно витягнуте, що не створює умови для розриву сітківки.
Лікування катаракти
Діагностика зору
Невідкладна допомога

Найнебезпечніші види короткозорості та методи їх лікування

степени близорукости

Доктора згадують про те, що є три категорії розвитку хвороби:

 1. слабка (до 3 діоптрій)
 2. середня (від 3-х до 6-ти діоптрій)
 3. висока (сильна) ступінь міопії, яка починається від 6 діоптрій.

Якщо вас цікавить питання, як вилікувати короткозорість, то в клініці Glazgo підкажуть що робити у всіх трьох випадках. При цьому потрібно розуміти, що профілактика короткозорості може дати самі відчутні результати на першій стадії захворювання, коли недуга ще не прогресує.

Важливий момент, про який потрібно знати всім пацієнтам полягає в тому, що в вартість повноцінного дослідження в обов’язковому порядку повинен бути включений огляд очного дна. Якщо сітківка в повному порядку, то переживати про стан очей не потрібно. У деяких випадках навіть високий ступінь міопії не сильно впливає на стан судин (а значить, знижений ризик відшарування сітківки), а тому хвороба потрібно просто спостерігати і своєчасно коригувати лікування. Для цього звертатися до лікаря потрібно як мінімум 1 раз на рік, а пацієнтам, які перебувають в зоні ризику, потрібно обов’язково дослідити сітківку хоча б 1 раз на пів року.

У клініці міста Вишневе ви можете виміряти внутрішньоочний тиск, пройти рефрактометрі (комп’ютерний вимір гостроти зору), дізнатися чи все в порядку з сітківкою, а також визначити ступінь витягнутості очі. В результаті діагностики лікар підкаже, які окуляри підібрати, чи варто надягати лінзи, які методи профілактики і лікування підійдуть саме вам.

Методи лікування і профілактики у дітей і дорослих можуть відрізнятися, а тому не варто нехтувати консультацією профільного фахівця.

Задайте нам питання – ми з радістью на нього відповімо