Лікування глаукоми

Комплексна діагностика, діагноз і операція в клініці GlazGo

Записатись

Однією з поширених хвороб очей сьогодні є глаукома. Тому рекомендуємо регулярно обстежуватися, щоб не пропустити появу і прогресування цього захворювання.

Що таке глаукома?

Здорове око та з глаукомою

Глаукома – це цілий комплекс очних захворювань, який проявляється короткочасним або постійним зростанням внутрішньоочного тиску і розвитком на цьому тлі дефектів поля зору. Патологія небезпечна тим, що може призводити до сліпоти. Найпоширенішою формою вважається відкритокутова. Рідше зустрічаються закрита різновид і хвороба з нормальним тиском.

До розвитку такого захворювання призводять такі чинники:

 • важка гиперметропия;
 • куріння;
 • атеросклероз внутрішньоочних судин;
 • аномалія будови ока;
 • цукровий діабет;
 • зловживання алкоголем;
 • травмування;
 • спадкова схильність;
 • проходження курсу лікування антидепресантами, психостимуляторами, антигістамінними та іншими препаратами, здатними підвищувати внутрішньоочний тиск.

Якщо з’явилася глаукома, терапію потрібно починати негайно. Адже таке захворювання може призводити до втрати зору. Лікуванням даної патології займаються фахівці у сфері офтальмології.

Позбутися від глаукоми, і повернутися до повноцінного здорового життя легко. Головне – зважитися!

ЗАПИСАТИСЬ

Глаукома: симптоми

На жаль, більшість видів патології на початкових стадіях ніяк себе не проявляють. Тому ми рекомендуємо проходити профілактичний огляд у нашій клініці.

Запідозрити патологію можна по таких змінах:

 • звуження меж периферичного поля зору;
 • виникнення перед очима райдужних кіл при погляді на сонці.

На початкових стадіях хвороби гострота зору залишається незмінною. Погіршуватися зір починає тоді, коли виникають безповоротні зміни в очному нерві.

Глаукома ока – серйозне захворювання, що вимагає правильного лікування. Щоб підібрати ефективну терапію, потрібно визначити форму і ступінь вираженості патології. З цією метою проводиться діагностика.

Клініка GlazGo оснащена всім необхідним обладнанням для проведення якісного обстеження. Комп’ютерна діагностика дозволяє виявити ступінь аномалії рефракції, вісь і значення астигматизму, визначити гостроту зору. В офтальмологічній клініці працюють доктори з великим досвідом в лікуванні глаукоми. Тому вони здатні допомогти навіть в запущених випадках.

Багато хто думає, що для усунення захворювання потрібно проводити хірургічне втручання. Насправді існують різні методики лікування. Чи потрібна при глаукомі операція, визначить лікар.

Терапія може бути трьох видів:

 • Медикаментозна. Метою є нормалізація внутрішньоочного тиску, кровопостачання внутрішньоочної ділянки зорового нерва, поліпшення метаболічних процесів в очних тканинах. Передбачає використання різних ліків. Наприклад, існують спеціальні антиглаукомні краплі.
 • Хірургічна. При гострому нападі проводиться базальна ірідектомія. Усуває розвилася блок і відновлює відтік внутрішньоочної рідини. Також використовуються трабекулотомія, трабекулектомія, ірідоціклоретракція, ціклокріокоагуляція.
 • Лазерна. Застосовуються різні види лазера (діодний, неодимовий, аргоновий і т.п). За допомогою даного способу може виконуватися деструкція, коагуляція. Широко застосовуються такі лазерні методики: ірідотомія, ірідектомія, трабекулопластіка, ірідопластіка, гоніопунктура. У важких випадках використовується лазерна ціклокоагуляція.

Вибір тактики залежить від типу, занедбаності патології, стану здоров’я пацієнта, його віку.

Очні краплі запобігають погіршення зору. Але використовувати їх потрібно регулярно. Операцію доктора призначають в разі, якщо у хворого є ризик втрати зору. Завдяки хірургічному втручанню людина може забути про патологію на 3-4 роки. При цьому їй не потрібно буде користуватися краплями для очей. На жаль, через кілька років сформовані лазером або скальпелем нові протоки для внутрішньоочної рідини заростають або звужуються. Це провокує рецидив патології.

Тому, якщо у вас є підозри на розвиток очної патології або хвороба сильно запущена, то звертайтеся до нас. Фахівці проведуть діагностику на сучасному обладнанні, поставлять точний діагноз і порекомендують ефективне лікування.