Офтальмологічна клініка GlazGo надає повний спектр послуг з діагностики, консультування та лікування різних очних патологій. Однією з найпоширеніших хвороб очей на сьогодні є глаукома. Тому рекомендуємо регулярно обстежуватися, щоб не пропустити появу і прогресування цього захворювання.

Що таке глаукома?

Глаукома глаза

Глаукома – це цілий комплекс очних захворювань, який проявляється короткочасним або постійним зростанням внутрішньоочного тиску і розвитком на цьому тлі дефектів поля зору. Патологія небезпечна тим, що може призводити до сліпоти. Найпоширенішою формою вважається відкрито кутова. Рідше зустрічаються закритий різновид і хвороба з нормальним тиском.

До розвитку такого захворювання призводять такі чинники:

 • важка гіперметропія;
 • куріння;
 • атеросклероз внутрішньоочних судин;
 • аномалія будови ока;
 • цукровий діабет;
 • зловживання алкоголем;
 • травмування;
 • спадкова схильність;
 • проходження курсу лікування антидепресантами, психостимуляторами, антигістамінними та іншими препаратами, здатними підвищувати внутрішньоочний тиск.

Якщо з’явилася глаукома, терапію потрібно починати негайно. Адже таке захворювання може призводити до втрати зору. Лікуванням даної патології займаються фахівці у сфері офтальмології.

Глаукома: ознаки

На жаль, більшість видів патології на початкових стадіях ніяк себе не проявляють. Тому ми рекомендуємо проходити профілактичний огляд у нашій клініці.

Запідозрити патологію можна за такими змінами:

 • звуження меж периферичного поля зору;
 • виникнення перед очима райдужних кіл при погляді на сонці.

На початкових стадіях хвороби гострота зору залишається незмінною. Погіршуватися зір починає тоді, коли виникають безповоротні зміни в очному нерві.

Глаукома: лікування

Лечение глаукомы

Глаукома очей – серйозне захворювання, що вимагає правильного лікування. Щоб підібрати ефективну терапію, потрібно визначити форму і ступінь виразності патології. З цією метою проводиться діагностика.

Клініка GlazGo обладнана всім необхідним для проведення якісного обстеження. Комп’ютерна діагностика дозволяє виявити ступінь аномалії рефракції, вісь і значення астигматизму, визначити гостроту зору. В офтальмологічній клініці працюють лікарі з великим досвідом в лікуванні глаукоми. Тому вони здатні допомогти навіть у важких випадках.

Багато хто думає, що для усунення захворювання потрібно проводити хірургічне втручання. Насправді існують різні методи лікування. Чи потрібна при глаукомі операція може визначити лише лікар.

Терапія може бути трьох видів:

 • Медикаментозна. Метою є нормалізація внутрішньоочного тиску, кровопостачання внутрішньоочної ділянки зорового нерва, поліпшення метаболічних процесів в очних тканинах. Передбачає використання різних ліків. Наприклад, існують спеціальні антиглаукомні краплі.
 • Хірургічна. При гострому нападі проводиться базальна ірідектомія. Усуває розвинений блок і відновлює відтік внутрішньоочної рідини. Також використовуються трабекулотомія, трабекулектомія, ірідоціклоретракція, ціклокріокоагуляція.
 • Лазерна. Застосовуються різні види лазера (діодний, неодимовий, аргоновий і т.д.). За допомогою даного способу може виконуватися деструкція, коагуляція. Широко застосовуються такі лазерні методики: ірідотомія, ірідектомія, трабекулопластіка, ірідопластіка, гоніопунктура. У важких випадках використовується лазерна ціклокоагуляція.

Вибір тактики залежить від типу, занедбаності патології, стану здоров’я пацієнта та його віку.

Чи можна повністю і назавжди позбутися від глаукоми очей?

На жаль, повністю подолати хворобу сьогодні не видається можливим. Але на початковій стадії медикаментозні та хірургічні методики лікування дають позитивні результати.

Очні краплі запобігають погіршенню зору. Але використовувати їх потрібно регулярно. Операцію лікарі призначають у разі, якщо у хворого є ризик втрати зір. Завдяки хірургічному втручанню людина може забути про патологію на 3-4 роки. При цьому йому не потрібно буде використовувати краплі для очей. На жаль, через кілька років сформовані лазером або скальпелем нові протоки для внутрішньоочної рідини заростають або звужуються. Це провокує рецидив патології.

Чому варто звертатися в клініку GlazGo?

Вартість лікування в офтальмологічній клініці GlazGo невисока. Лікарі клініки провели чимало операцій різного характеру, спрямованих на позбавлення від глаукоми. Великий досвід, професіоналізм, регулярне підвищення кваліфікації дозволяють нашим фахівцям успішно боротися з різними захворюваннями очей.

Тому, якщо у вас є підозри на розвиток очної патології або хвороба сильно занедбана, звертайтеся до нас. Фахівці проведуть діагностику на сучасному обладнанні, поставлять точний діагноз і порекомендують ефективне лікування.

Клініка розташована на вулиці Европейська 24а, в м Вишневе. Телефонуйте нам за номерами телефонів, вказаними на сайті, і записуйтеся на консультацію у зручний для вас час.