Що таке ортокератологія, задаються питанням багато пацієнтів.

ОК-терапія – сучасний спосіб тимчасової корекції порушеної рефракції в офтальмології досвідченими лікарями. Ортокератологіческіе лінзи застосовують при астигматизмі і далекозорості слабкого ступеня. Використовують для цієї мети жорсткі контактні лінзи з гарною газопроницаемостью, такі вироби мають назву орто-лінзи, ОК-лінзи, називають їх також нічні лінзи.

Їх нічне носіння – це єдиний варіант корекції зору, вдаючись до якого, не потрібно носити днем окуляри або коригувальні контактні лінзи, або вдаватися до хірургічної корекції для того, щоб знову знайти відмінний зір. Носять такі вироби в період сну, діють вони за допомогою запрограмованої перебудови епітеліального шару рогівки і тим самим покращують гостроту зору.
Такий варіант лікувального впливу може бути застосований в допомогу тим, хто маючи порушення рефракції не хоче, або не може носити контактні лінзи в денний період. Останнє може бути викликане дискомфортом в очах при носінні лінз в кондиційованих або запиленому приміщенні, при тривалій роботі за монітором комп’ютера, а також при заняттях спортом.

ОК-терапія застосовується також при далекозорості, астигматизмі, при поєднаних порушеннях рефракції. Нова можливість ортокератологіі – уповільнення зростання короткозорості у дитини, виводить її на пріоритетні позиції в контактній корекції.

Нічні контактні лінзи, що це таке?

Жорстка лінза яка одягається безпосередньо на рогівку, абсолютно так само, як і звичайні контактні лінзи, проте на відміну від останніх носяться вночі, взаємодіючи з рогівкою м’яко впливають на її форму, тим самим тимчасово коригують зір, змінюючи кривизну рогової оболонки на короткий період.
Вироби мають спеціальну конструкцію і форму, наділену зворотною геометрією. Лінзи виготовляються зі спеціального матеріалу, який проходить клінічні випробування. Його склад дозволяє на 100-200% пропускати кисень зі сльози до рогівки. Це робить даний метод безпечним.

Скільки можна носити нічні лінзи?

Надягають нічні лінзи перед сном і проводять в них весь період нічного відпочинку. На скільки вистачає нічних лінз? Термін служби виробів – 1 рік. По закінченні цього часу кислородопроницаемость медичних офтальмологічних виробів для корекції зору значно зменшується, а значить обмінні процеси в оці, зокрема. У рогівці будуть протікати гірше – потрібна заміна медичного виробу. Слід знову відвідати вашого офтальмолога, провести повторну діагностику зору для підтвердження варіанту підібрані вироби і продовження курсу після внесеного коригування.

Скільки потрібно спати в нічних лінзах?

Проведені клінічні випробування підтвердили: нічне носіння їх протягом 6 … 8 годин цілком достатньо, зберігає змінену форму рогівки на термін неспання людини протяжністю до 24-х годин. Отже, потреби в додатковій корекції днем не виникає.

Переваги застосування:

  • можуть бути застосовані для широкого кола пацієнтів зі значними порушеннями рефракції;
  • дають можливість досягти у частини пацієнтів корекції зору до 100%;
  • застосовуються для профілактики – дозволяють скоротити прогресування міопії у підлітків і дітей;
  • дають шанс дорослим пацієнтам з короткозорістю, які мають протипоказання до рефракційної операції щадним методом провести корекцію зору;
  • вихід для дорослих пацієнтів з міопією, яким за професійними показниками неможливо носити окуляри, надягати контактні лінзи: спортсмени, військові, водії,
  • що працюють в приміщеннях з задимленням або запиленням і ін.;
  • тривалий термін служби медичних виробів;
  • оборотність – з припиненням носіння орто-лінз рогівка приходить до вихідного стану;
  • безпечність застосування.

Дія орто-лінз

Механізм виправлення короткозорості при носінні ортокератологічних лінз – це перерозподіл або сплощення самих клітин епітеліального шару рогівки під впливом ОК-лінзи. Дія гідравлічних сил під поверхнею медичних офтальмологічних виробів для корекції зору через шар сльози впливають на поверхневі клітини рогівки, які поступово сплощаться в центрі та злегка збільшуються до периферії рогівки. Тим самим досягається коригування кривизни рогівки в оптичній зоні.

Анатомія рогівки та цілісність її покривних шарів і структури при цьому не порушуються. Отримувані зміни настільки малі – складають всього 10 … 30 мікрон, що виявити їх може лише спеціальна апаратура – кератотопограф. Тим часом отриманих змін виявляється цілком достатньо, щоб отримати значну корекцію зору. Пацієнт отримує можливість добре бачити цілий день. Зауважимо, що в дійсності безпосередній контакт нічної лінзи з оком (епітелієм рогівки) – відсутній, оскільки під лінзою завжди є тонкий шар сльози.

Підбір орто-лінз

Професійний підбір медичних виробів слід проводити в офтальмологічному центрі. Лікарі проведуть необхідне обстеження і підберуть потрібний варіант нічних лінз. Навчать надягати та знімати їх, навчать правилам зберігання та догляду за ними. Однак для оцінки результату впливу ОК-лінзи вам буде потрібно прийти до очного лікаря кілька разів.

А точніше – після першої ночі носіння медичного виробу, по завершенні першого тижня, другого тижня, місяця, а потім кожні три місяці необхідно відвідувати офтальмолога. Стійкий ефект від лінз досягається в кінці місяця (30 днів). Професіонали центру GlazGo в Вишневому відповідально ставляться до здоров’я ваших очей, ведуть точний підбір лінз, коригування, спостереження за станом зверненого пацієнта.